kokosový olej


Použití kokosového oleje je až neskutečně univerzální a účinky přímo zázračné - v kuchyni, v domácí lékárničce, mezi kosmetickými produkty a také v péči o chrup. Výhodou je, že tentýž olej, který použijeme v kuchyni, najde uplatnění právě při péči o pokožku, zuby, o tlapky domácích mazlíčků apod. Kokosový olej se prodává jako čistě přírodní olej bez příměsí, které by mohly ovlivnit kvalitu. Takto se o nás postará sama příroda tím nejlepším možným způsobem.

Kokosový tuk (olej) obsahuje vysoký podíl kyseliny laurové s antibakteriálními vlastnostmi a kyseliny kaprylové s antivirovým působením. Cenný obsah s dalšími vzácnými kyselinami (kyselinou kaprinovou nebo myristovou) dělá z kokosového oleje velmi účinné přírodní antibiotikum. Kokosový olej pomáhá při léčbě bakterií, kvasinek a nepříjemné kandidózy. Vhodné je vnitřní užívání po lžičkách a také vnější potírání postižených míst. Kokosový olej pomáhá při hojení vyrážek, jizev, akné či ekzémů. Panenský kokosový olej podporuje tvorbu hormonů štítné žlázy, díky čemuž zpomaluje stárnutí buněk. Používá se i jako lubrikační olej.

Kokosový olej se vyznačuje dlouhodobou trvanlivostí a tepelnou stálostí až do 200 °C. Díky nasyceným mastným kyselinám lze kokosový olej užívat ve studené i teplé kuchyni, hodí se na vaření, pečení i smažení (nepřepaluje se). Dodává pokrmům jedinečnou exotickou vůni a originální chuť. Nejlépe doplní ostré orientální a asijské pokrmy.

více na :

http://clanky.vareni.cz/kokosovy-olej-a-jeho-vyuziti-nejen-v-kuchyni/

 

 

Anketa

Jak často nakupujete bio výrobky?
 

Wrapper